cze
14
2011
--

Podręczniki 2017-2018.

W roku szkolnym 2017/2018 podręczniki do wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych zapewnia szkoła.

Podręczniki 2017-2018

Autor: Tomasz Wojtkiewicz, kategoria: WYDARZENIA |
gru
13
2017
--

Koniec funkcjonowania witryny

Autor: Tomasz Wojtkiewicz, kategoria: WYDARZENIA |
gru
11
2017
--

“Mikołajkowy kiermasz”

Tegoroczne ,Mikołajki” w naszej szkole były wyjątkowe. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla wszystkich klas, który polegał na tym, by tego dnia uczniowie wraz z wychowawcą mieli na sobie ubrania koloru czerwonego. Miło nam ogłosić, że wszyscy uczniowie potraktowali konkurs poważnie, przez co każda klasa otrzymała maksymalną liczbę punktów. Dzień później 7 grudnia, odbył się bożonarodzeniowy kiermasz. Każda klasa miała za zadanie upiec jedno ciasto. Ponownie każda klasa nie zawiodła. Cel był szczytny – zbieraliśmy na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka. Do sprzedaży dołączyli się również sympatycy zuchów, którzy wykonali ozdoby świąteczne oraz grupa projektowa pod opieką p. Piotra Śliwińskiego, która prezentowała zdrową żywność. Suma zebrana podczas kiermaszu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – zebraliśmy ponad 700 złotych. Wszystkim i każdemu z osobna serdecznie DZIĘKUJEMY!!! KLIKNIJ TUTAJ, ŻEBY ZOBACZYĆ FILM

Autor: AJeziorska, kategoria: WYDARZENIA |
gru
10
2017
--

Mikołaje i Mikołajki w Łęczycy, czyli XIII Rajd “Mikołajkowy”

Jak co roku młodzi turyści z Leśmierza wybrali się na Rajd Mikołajkowy do Łęczycy, który organizowany był już po raz 13. 9 grudnia, tuż po godzinie 9.00, z Rynku Miejskiego wyruszył wielki orszak mikołajów i śnieżynek. W towarzystwie Świętego Mikołaja i szczudlarzy barwny korowód przemaszerował ulicami miasta, pozdrawiając mieszkańców Łęczycy. Na zakończenie rajdu wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Św. Mikołaja słodkościami. Wyróżniono także Najaktywniejszych Turystów Roku, którzy w 2017 r. przewędrowali najwięcej kilometrów na imprezach organizowanych przez łęczycki oddział PTTK. Ten tytuł zdobyli: Alicja Marczewska, Kinga Kowalczyk, Zuzanna Milczarek, Magda Izydorczyk, Ksawery Bakalarz, Katarzyna Graczyk, Michał Zawierucha i Amelia Graczyk. Podczas rajdu wręczono także Odznaki Turystyki Pieszej. Odznakę w stopniu popularnym zdobyli: Natalia Janczak, Maria Chałupnik, Zuzanna Dominiak, Wiktoria Kupis, Alicja Marczewska i Kinga Kowalczyk. Nad 54-osobową grupą piechurów  opiekę sprawowały panie: Dorota Nowakowska, Ewa Józwiak, Karolina Nowakowska i Katarzyna Ogonowska.

Autor: KOgonowska, kategoria: WYDARZENIA |
gru
07
2017
--

Uwaga! Konkurs!

Uczniowie!

Zachęcam Was do udziału w szkolnym konkursie zbiórki makulatury, który potrwa do końca maja 2018 r. Konkurs odbywa się w ramach programu edukacji ekologicznej  pod nazwą “Ochrona powietrza jest dzisiaj konieczna”, realizowanego w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. Na najlepszych “zbieraczy” czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nie zwlekajcie! Zacznijcie gromadzić makulaturę już dziś!
Zbiórka surowców jest bardzo ważna dla naszego środowiska!

Katarzyna Ogonowska

Autor: KOgonowska, kategoria: WYDARZENIA |
gru
05
2017
--

Kraina Świętego Mikołaja

„Oto przejście do krainy,

gdzie upływający czas

zatrzymał sny….”

W dniu 4 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się w magiczną podróż do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez elfa, który zaprosił nas do krainy bajek i baśni. Spacerując bajkową ścieżką mogliśmy zobaczyć miejsca związane z bajkowymi postaciami. Największe emocje u dzieci wzbudziło jednak spotkanie ze Świętym Mikołajem. Powiadomiony o naszej obecności, oczekiwał nas w swojej Sali Tronowej, w której dzieci miały szansę porozmawiać z Mikołajem i wręczyć mu swoje listy. Podczas tego wspaniałego dnia nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i wspólnej zabawy na placu zabaw.

Autor: KNowakowska, kategoria: WYDARZENIA |
lis
28
2017
--

Wizyta w OSP.

Dnia 16 listopada gimnazjaliści z klasy III A w ramach zajęć z Edukacji dla Bezpieczeństwa gościli w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśmierzu. Prezes OSP p. Tadeusz Ewiak przybliżył historię jednostki, omówił specyfikę służby oraz zaprezentował sprzęt pożarniczy będący na wyposażeniu jednostki. Młodzież miała okazję między innymi przećwiczyć rozwijanie i zwijanie węży strażackich, przymierzyć umundurowanie, wsiąść do samochodu strażackiego. Duży wkład w przygotowanie i organizację lekcji miały Anita i Natalia Łebedowskie nasze uczennice i jednocześnie członkinie jedynej w gminie i jednej z czterech w powiecie drużyny żeńskiej. Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia tych ciekawych zajęć naczelnikowi- p. Sławomirowi Pigłowskiemu i prezesowi- p. Tadeuszowi Ewiakowi. Poniżej zamieszczamy link do filmu relacjonującego naszą wizytę. Życzymy miłego oglądania!

relacja z wycieczki do OSP Leśmierz

Autor: PSliwinski, kategoria: WYDARZENIA |
lis
27
2017
--

Spotkanie z psychoterapeutą p. J. Rychterem

W dniu 22.11.2017 r. w Szkole Podstawowej w Leśmierzu odbyło się spotkanie z psychoterapeutą uzależnień p. Jakubem Rychterem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci i zagrożenia, jakie wynikają z niekontrolowanego korzystania z Internetu. Adresatem spotkania byli rodzice. Pan Jakub Rychter w bardzo obrazowy sposób przedstawił rodzicom istotę problemu, jakim jest uzależnienie od Internetu. Mówił również o grach komputerowych i zagrożeniach, jakie ze sobą niosą oraz o cyberprzemocy. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i serdecznej atmosferze.

Autor: IWojciechowska, kategoria: WYDARZENIA |
lis
27
2017
--

Spektakl profilaktyczny pt. “Awantura o żabę”.

21 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Awantura o żabę” przygotowany przez aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Dzieci w trakcie spektaklu były bardzo skupione. Z uwagą przeżywały przygody żaby Klementyny i jej drogę do bycia dobrą. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest pracowitość, szacunek do ludzi, posłuszeństwo wobec opiekunów i osób starszych. Mogły również przekonać się, że nie warto być samolubnym, próżnym i zarozumiałym. Ku radości dzieci wszystko zakończyło się dobrze. Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom.

Autor: EJozwiak, kategoria: WYDARZENIA |
lis
25
2017
--

Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!

Andrzejki to idealny czas na zabawę. Uczniowie klas I-III wykorzystali go organizując  andrzejkowe  wróżby, które przeplatane były zabawą taneczną.

Andrzejki – czyli wieczór magii i zabawy. Tego dnia poprzez wróżby każdy próbował uchylić rąbka tajemnicy o swej przyszłości. Szkolne cyganki wróżyły z kuli, odczytywały przyszłość z ręki, można było również wylosować karteczkę z ciekawą wróżbą lub odkryć imię miłości swojego życia. Wszystko to oczywiście traktowane było z przymrużeniem oka.

Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Autor: MCieluch, kategoria: WYDARZENIA |
lis
21
2017
--

Sukcesy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

W minionym tygodniu 15 i 17 listopada rozegrane zostały ostatnie etapy zawodów w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców- Mistrzostwa Województwa Łódzkiego  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( roczniki 2002,2003, 2004). Dziewczęta wystąpiły w Zelowie kończąc rozgrywki po ambitnej walce na etapie grupowym,  plasując się w przedziale miejcs IX-XII. Dwa dni póżniej chłopcy w Białej Rawskiej uzyskali awans z grupy i rywalizowali o wyższe lokaty ostatecznie zajmując najwyższe w historii szkoły VII miejsce. Gratulacje należą się przede wszystkim za sam udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Poprzedziły go zwycięstwa w Mistrzostwach Gminy, Powiatu i 1/2 Finału Wojewódzkiego, które zapewniły naszym drużynom awans do imprez finałowych. Życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za wspaniałą postawę i godne reprezentowanie szkoły i powiatu.

Składy drużyn: dziewczęta- Anita Łebedowska, Natalia Głodek, Angelika Domagała, chłopcy- Patryk Pawlak, Damian Saganiak, Nikodem Skowroński.

Autor: PSliwinski, kategoria: WYDARZENIA |

Działa na: WordPress. Skórka: TheBuckmaker, tłumaczenie: Skórki Wordpress