cze
14
2011
--

Podręczniki 2017-2018.

W roku szkolnym 2017/2018 podręczniki do wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych zapewnia szkoła.

Podręczniki 2017-2018

Autor: Tomasz Wojtkiewicz, kategoria: WYDARZENIA |
paź
18
2017
--

Ślubowanie pierwszaków

13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Leśmierzu odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki, choć w pełni przejęci tą ważną dla nich chwilą, pięknie wystąpili przed całą społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi. Były wierszyki, piosenki i oczywiście wielkie oklaski. Po uroczyście złożonym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała pani Sabina Pabiańczyk- dyrektor szkoły. Nie zabrakło wielu prezentów oraz pysznego, słodkiego poczęstunku.


Autor: EJozwiak, kategoria: WYDARZENIA |
paź
16
2017
--

Na uroczym Mazowszu

11 października 2017 r odbyła się wycieczka szkolna do Kampinoskiego Parku Narodowego, domu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz do skansenu w Maurzycach, w której uczestniczyli uczniowie klasy 4. Po przybyciu do Granicy weszliśmy do muzeum, gdzie znajdował się plan Kampinoskiego Parku Narodowego. Na świeżym powietrzu podziwialiśmy drzewa. W Żelazowej Woli zwiedzieliśmy dom, w którym urodził się Fryderyk Chopin. W środku widzieliśmy odlew jego głowy z brązu, a w parku słuchaliśmy utworów napisanych przez wielkiego kompozytora. Gdy przybyliśmy do Maurzyc zwiedziliśmy tam stary kościół, stare domy oraz dawną szkołę. W mojej pamięci najbardziej utkwił stary traktor i maszyny.

Damian Jankiewicz, kl. 4

Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej, Żelazowej Woli i skansenu. Na początku pojechaliśmy do Puszczy Kampinoskiej. Zobaczyliśmy tam piękne krajobrazy, poszliśmy do mini muzeum. Zobaczyliśmy pnie różnych drzew, a w drugiej sali zwierzęta. Następnie pojechaliśmy do Żelazowej Woli. Widzieliśmy dom Fryderyka Chopina i piękny park. W parku przywitała nas muzyka Chopina. Dowiedzieliśmy się także, że w miejscu urodzenia Fryderyka zawsze stoją świeże kwiaty. Fryderyk Chopin urodził się w 1810 r.

Panie zrobiły nam niespodziankę i pojechaliśmy z całą klasą do Mc Donalda. Po jakimś czasie pojechaliśmy na zakończenie naszej podróży do skansenu. Zobaczyliśmy tam, jak żyli dawniej ludzie. Widzieliśmy szkołę, budynki gospodarcze, pojazdy strażackie i wiele innych zabytków. Wróciliśmy zadowoleni do domu.

Natalia Janczak, kl. 4

Obudziłam się o 6.30. Szybko wstałam, ubrałam się i wsiadłam do samochodu. Zbiórka była na 6.50. Już nie mogłam się doczekać. Dojechałam do szkoły, wsiadłam do autobusu i pojechaliśmy do Kampinoskiego Parku Narodowego. Gdy dojechaliśmy, weszliśmy do drewnianego domu, w którym było muzeum. Pani przewodnik zaczęła nam opowiadać o różnych roślinach i zwierzętach. Mogliśmy nawet dotknąć futerko kuny leśnej. Potem poszliśmy na spacer do punktu widokowego. Następnie pojechaliśmy do Żelazowej Woli, gdzie zwiedziliśmy dom Fryderyka Chopina. Pani dała nam zadanie, żebyśmy zrobili notatkę o wielkim Polaku. Później poszliśmy do parku. Po posiłku w Mc Donaldzie pojechaliśmy do Maurzyc. Tam zobaczyliśmy, jak mieszkali kiedyś nasi przodkowie.

Wiktoria Kupis, kl. 4

Zbiórka była o 6:50 wyruszyliśmy o 7:00. Naszym pierwszym celem był Kampinoski Park Narodowy. W tym parku jest dużo różnych dzikich zwierząt. Pani przewodniczka pokazała nam, jaka duża była kiedyś Prawisła. Następnie oglądaliśmy stare stodoły i bawiliśmy się w  “ptaki”. Widzieliśmy hełmy poległych żołnierzy na wojnie. Ludzie chowali żołnierzy polskich i niemieckich na pobliskim cmentarzu. Kolejnym punktem naszej wycieczki był dom znanego, polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.  Urodził się on 01.03. 1810r. Na wejściu powitała nas Jego muzyka. W domu Fredka, bo tak go nazywano,  znajdował się odlew jego głowy z brązu. Fryderyk Chopin miał trzy siostry Ludwikę Emilię i Izabelę. Mama miała na imię Justyna, a tata Mikołaj. Byliśmy również w Skansenie w Maurzycach. Zwiedzaliśmy stare domy, które były pomalowane na niebiesko. W domach było dużo kolorowych ozdób m.in. hafty, łowickie pająki oraz maszyna do tkania dywanów. Nieopodal domów był przepiękny kościół. W szkole znajdowały się dwa pomieszczenia, z których jedno to był pokój nauczyciela, a drugie to klasa.

Zuzanna Dominiak, kl. 4


Autor: KOgonowska, kategoria: WYDARZENIA |
paź
14
2017
--

Na Rajdzie Jesiennym “Dla Wytrwałych”

Pochmurny poranek wcale nie zniechęcił dzielnych rowerzystów, którzy w sobotę  7 października, punktualnie o godz. 9.00 przybyli na zbiórkę. Na Rajd Jesienny „Dla Wytrwałych” pod opieką p. Katarzyny Ogonowskiej i p. Piotra Śliwińskiego wyruszyła drużyna  najwytrwalszych turystów w składzie: Alicja Marczewska, Zuzanna Dominiak, Kinga Kowalczyk, Roksana Wojciechowska, Aleksandra Jakubowska, Magda Izydorczyk i Michał Zawierucha. Mimo dość chłodnej początkowo aury turyści przemierzyli drogę w Leśmierza przez Czerchów, Małachowice, Sokolniki do Ozorkowa. Po ciepłym posiłku w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie zmęczeni rowerzyści  nabrali sił do drogi powrotnej. Pobyt w Ozorkowie umilił wszystkim występ solistki MDK, po którym nastąpiło oficjalne zakończenie  rajdu. W popołudniowych promieniach słońca wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

Autor: KOgonowska, kategoria: WYDARZENIA |
paź
08
2017
--

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Na prośbę Pana Wójta gorąco zapraszam do wzięcia udziału rodziców i uczniów naszej szkoły w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Województwa Łódzkiego.

Państwa głosy przyczynią się do realizacji zadań gminy zgłoszonych do budżetu, są to 3 zadania:

  • PN 144 POPRAWA STANU BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE NR 469 - zadanie obejmuje modernizację drogi wojewódzkiej nr 469 na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 5168E w miejscowości Borszyn na terenie Gminy Ozorków
  • oraz remont chodnika na odcinku od Zespołu Szkół w Solcy Wielkiej do Kościoła Parafialnego.
  • PN 101 W SOKOLNICKIM LESIE ECHO RADOŚĆ NIESIE – cykl wakacyjnych imprez edukacyjno-rozrywkowych

  • PN 102 INTEGRACYJNY PLAC ZABAW KRAINA RADOŚCI W SOKOLNIKACH LESIE – budowa integracyjnego placu zabaw dla dzieci, młodzieży, osób starszych i osób niepełnosprawnych.

W załączeniu znajduje się pismo Wójta Tomasza Komorowskiego skierowane do mieszkańców gminy, wraz z załączoną kartą do głosowania. Wydrukowane karty do głosowania można również dostać w sekretariacie szkoły.

Głosować można online na stronie https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości pracownicy szkoły służą pomocą.

Wypełnioną kartę można dostarczyć  do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Leśmierzu lub do Urzędu Gminy Ozorków, do dnia 18 października.

Gorąco zachęcam do głosowania!!!

Pismo Wójta Gminy Ozorków

Karta do głosowania

Autor: Tomasz Wojtkiewicz, kategoria: WYDARZENIA |
paź
05
2017
--

Dzień Chłopca

Dnia 3 października klasy II gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej wraz z opiekunami p. Sabiną Pabiańczyk, p. Katarzyną Modlińską i p. Marcinem Królewiakiem wybrały się do Łodzi. Wyjazd został zorganizowany z okazji „Dnia Chłopca”. Najpierw klasy udały się do kina Cinema City na film pt : „Tarapaty”. Film ten opowiadał o losach 12 letniej dziewczynki z internatu, która poszukując zaginionych skarbów odnalazła przyjaźń.
Kolejnym punktem była wizyta w pierwszej łódzkiej papugarni „Papupapi”. To jedyne takie miejsce, gdzie wszyscy mogą nie tylko głaskać, ale przede wszystkim karmić i nawet bawić się z papugami. Te piękne, jakże barwne i jeszcze bardzo młode ptaki siadały chętnie na dłoniach, ramionach czy nawet włosach albo przelatywały po prostu obok ucha. Z pewnością radość towarzyszyła wszystkim uczestnikom.

Autor: KModlinska, kategoria: WYDARZENIA |
paź
03
2017
--

Konkurs “Nauczyciel – Wolontariusz Roku” 2017

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na “Nauczyciel – Wolontariusz Roku” 2017. W związku z czym, zgłosiliśmy naszą opiekunkę Szkolnego Koła Wolontariatu “Pszczółki” do konkursu MEN. Uważamy, że na ten tytuł zdecydowanie zasługuje nasza Pani Dorota Nowakowska, która szerzy i propaguje ideę Wolontariatu nie tylko w naszej szkole, ale i w środowisku lokalnym, gminnym oraz powiatowym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku (90 sek.), który był przesłany wraz z uzasadnieniem pisemnym na stronę MEN.

kliknij, aby obejrzeć filmik

Przedstawiamy uzasadnienie napisane do konkursu:

„Jesteśmy tym, co czynimy”

„Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn” (Romain Rolland)  – o tym przekonuje nas Pani Dorota Nowakowska, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu „Pszczółki” przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu, a wcześniej Zespołu Szkół w Leśmierzu. W naszej szkole już od trzydziestu czterech lat  jest nauczycielką wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, ale w swoim życiu robi zdecydowanie więcej. Jest także członkiem Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ozorkowie. Jest znaną osobą w społeczeństwie lokalnym i gminnym z osiągnięć sportowych oraz akcji charytatywnych. Pani Dorota swoim przykładem pokazuje działania na potrzeby drugiego człowieka, uczy nas pięknych wartości, które zostaną na całe życie. Jest bardzo aktywna jako człowiek i nauczyciel. Podejmuje przedsięwzięcia nie tylko w szkole, ale i w środowisku lokalnym oraz przy parafii. Jeżeli coś robi to perfekcyjnie, bardzo skutecznie i oddaje się temu bez granic. Inspiruje innych, pobudza do działania. To dobry człowiek. Uczy nas współczucia, wrażliwości, dobroci i uczciwości. To ta, która się nie boi wyciągając rękę do innych, potrzebujących pomocy. Propaguje ideę Wolontariatu pokazując nasze działania w praktyce, na stronie szkoły (www.lesmierz.edu.pl) oraz w gazecie lokalnej – „Gminniak” dzięki czemu uświadamia społeczeństwo o istocie pracy na rzecz innych, potrzebujących, chorych, cierpiących ludzi. Pani Dorota wyróżnia się w działaniu na rzecz innych osób i instytucji. Prowadzi aktywny styl życia, którym zaraża młode pokolenie. W dzisiejszych czasach osoby takie jak ona są na wagę złota, a jednak jej przykład pokazuje, że ciągle wśród nas. Ukierunkowuje nasze młode umysły w stronę pracy dla drugiego człowieka, ponieważ, jak  powiedział George Eliot –„po to żyjemy, aby życie innych uczynić mniej trudnym”. Jest bardzo aktywna i zaangażowana w to, co robi. Dodatkowo to bardzo energiczna osoba, czasami nawet bardziej od niektórych nastolatków. Swą energię przekłada na nas. Twierdzi i wychodzi z takiego założenia, że trzeba pomagać, bo warto pomagać. Jest osobą, od której wiele się uczymy. Zaszczepiła w nas wrażliwość na potrzebę drugiego człowieka. Kształtuje postawy i wychowuje do wartości młode pokolenie. Ciągle zapowiada, że to jeszcze nie koniec. Wszystkie wyżej wymienione punkty wskazują na to, że nasza Pani Dorota jest idealną kandydatką na “Nauczyciela – Wolontariusza Roku” 2017.

Trzymamy kciuki za Panią Dorotę i życzymy jej wygranej !!!

Wolontariusze ze Szkolnego Koła.

Autorka/montażystka: Natalia Łebedowska, uczennica kl. III A GIM.

Lektorka: Wiktoria Łebedowska, uczennica kl. III A GIM.

Autor: DNowakowska, kategoria: WYDARZENIA |
paź
03
2017
--

Wkrótce rajd “Żółty jesienny liść”

Już niedługo, bo 14 października, odbędzie się kolejny rajd pieszy “Żółty jesienny liść”. Zachęcam do udziału w rajdzie wszystkich uczniów naszej szkoły. Dla piechurów przygotowano trasę o długości ok. 10 km na terenie Gminy Dalików i Gminy Poddębice. Wpisowe na rajd wynosi 6 zł dla członków PTTK, 12 zł dla pozostałych osób. Zapisy tylko do poniedziałku 9 października. Na rajdzie jak zawsze ciekawe konkursy z nagrodami.

Uwaga – liczba miejsc ograniczona.

Z turystycznym pozdrowieniem Katarzyna Ogonowska

Autor: KOgonowska, kategoria: WYDARZENIA |
paź
01
2017
--

“Bezpieczna lekcja”

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas młodszych poznają podstawowe przepisy o ruchu drogowym. Dnia 28 września 2017 r. do naszej szkoły zostały zaproszone funkcjonariuszki Komendy Policji w Ozorkowie- st. sierż. Katarzyna Zawierucha i sierż. szt. Partycja Steglińska, które przeprowadziły bardzo interesujące oraz atrakcyjne zajęcia  z dziećmi klas I-III. Policjantki omówiły zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły, zwróciły uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, uwrażliwiły dzieci na zachowanie szczególnego bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi. Najatrakcyjniejszą dla uczniów częścią spotkania było oglądanie podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki. Uczniom bardzo podobały się zajęcia i z wielką niechęcią pożegnali gości.

Autor: EJozwiak, kategoria: WYDARZENIA |
paź
01
2017
--

Z działalności Szkolnego Wolontariatu 2016/2017

Szkolne Koło Wolontariatu “Pszczółki” zostało zgłoszone do konkursu ogólnopolskiego zorganizowanego przez Ministra Edukacji Narodowej “Wolontariusz Roku 2017″.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy!
kliknij, aby obejrzeć filmik

Autor: DNowakowska, kategoria: WYDARZENIA |
paź
01
2017
--

XIV rajd “Szlakiem wrześniowych bohaterów”

Dnia 30 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć bohaterów września 1939 roku, biorąc udział w XIV rajdzie “Szlakiem wrześniowych bohaterów”. Podążaliśmy szlakiem bojowym “Zbiorczego Pułku Pomorskiej Brygady Kawalerii”, poznając sylwetki żołnierzy walczących w okolicach Ozorkowa. Zadania na trasie opierały się na idei “Geocachingu” – gry terenowej polegającej na poszukiwaniu ukrytych przez innych “skarbów – keszy”. Na trasie ukryte były skrzynki z drobnymi fantami, do których dotarliśmy według wskazówek otrzymanych w listach z zadaniami. Przybyliśmy do Kowalewic, gdzie we wrześniu 1939 roku hitlerowcy dokonali mordu na ludności cywilnej (zginęło 17 mieszkańców wsi). To Miejsce Pamięci Narodowej uczciliśmy chwilą zadumy, zapaliliśmy znicze.
Wędrówkę zakończyliśmy w Szkole Podstawowej nr 4 w Ozorkowie, gdzie czekał na wszystkich ciepły posiłek. Na zakończenie rajdu odbył się apel harcerski, na którym wręczono dyplomy i nagrody.

Autor: IKuzanska, kategoria: WYDARZENIA |

Działa na: WordPress. Skórka: TheBuckmaker, tłumaczenie: Skórki Wordpress