paź
03
2017

Konkurs “Nauczyciel – Wolontariusz Roku” 2017

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na “Nauczyciel – Wolontariusz Roku” 2017. W związku z czym, zgłosiliśmy naszą opiekunkę Szkolnego Koła Wolontariatu “Pszczółki” do konkursu MEN. Uważamy, że na ten tytuł zdecydowanie zasługuje nasza Pani Dorota Nowakowska, która szerzy i propaguje ideę Wolontariatu nie tylko w naszej szkole, ale i w środowisku lokalnym, gminnym oraz powiatowym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku (90 sek.), który był przesłany wraz z uzasadnieniem pisemnym na stronę MEN.

kliknij, aby obejrzeć filmik

Przedstawiamy uzasadnienie napisane do konkursu:

„Jesteśmy tym, co czynimy”

„Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn” (Romain Rolland)  – o tym przekonuje nas Pani Dorota Nowakowska, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu „Pszczółki” przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu, a wcześniej Zespołu Szkół w Leśmierzu. W naszej szkole już od trzydziestu czterech lat  jest nauczycielką wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, ale w swoim życiu robi zdecydowanie więcej. Jest także członkiem Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ozorkowie. Jest znaną osobą w społeczeństwie lokalnym i gminnym z osiągnięć sportowych oraz akcji charytatywnych. Pani Dorota swoim przykładem pokazuje działania na potrzeby drugiego człowieka, uczy nas pięknych wartości, które zostaną na całe życie. Jest bardzo aktywna jako człowiek i nauczyciel. Podejmuje przedsięwzięcia nie tylko w szkole, ale i w środowisku lokalnym oraz przy parafii. Jeżeli coś robi to perfekcyjnie, bardzo skutecznie i oddaje się temu bez granic. Inspiruje innych, pobudza do działania. To dobry człowiek. Uczy nas współczucia, wrażliwości, dobroci i uczciwości. To ta, która się nie boi wyciągając rękę do innych, potrzebujących pomocy. Propaguje ideę Wolontariatu pokazując nasze działania w praktyce, na stronie szkoły (www.lesmierz.edu.pl) oraz w gazecie lokalnej – „Gminniak” dzięki czemu uświadamia społeczeństwo o istocie pracy na rzecz innych, potrzebujących, chorych, cierpiących ludzi. Pani Dorota wyróżnia się w działaniu na rzecz innych osób i instytucji. Prowadzi aktywny styl życia, którym zaraża młode pokolenie. W dzisiejszych czasach osoby takie jak ona są na wagę złota, a jednak jej przykład pokazuje, że ciągle wśród nas. Ukierunkowuje nasze młode umysły w stronę pracy dla drugiego człowieka, ponieważ, jak  powiedział George Eliot –„po to żyjemy, aby życie innych uczynić mniej trudnym”. Jest bardzo aktywna i zaangażowana w to, co robi. Dodatkowo to bardzo energiczna osoba, czasami nawet bardziej od niektórych nastolatków. Swą energię przekłada na nas. Twierdzi i wychodzi z takiego założenia, że trzeba pomagać, bo warto pomagać. Jest osobą, od której wiele się uczymy. Zaszczepiła w nas wrażliwość na potrzebę drugiego człowieka. Kształtuje postawy i wychowuje do wartości młode pokolenie. Ciągle zapowiada, że to jeszcze nie koniec. Wszystkie wyżej wymienione punkty wskazują na to, że nasza Pani Dorota jest idealną kandydatką na “Nauczyciela – Wolontariusza Roku” 2017.

Trzymamy kciuki za Panią Dorotę i życzymy jej wygranej !!!

Wolontariusze ze Szkolnego Koła.

Autorka/montażystka: Natalia Łebedowska, uczennica kl. III A GIM.

Lektorka: Wiktoria Łebedowska, uczennica kl. III A GIM.

Autor: DNowakowska, kategoria: WYDARZENIA |

Brak komentarzy

Komentowanie wyłączone.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.


Działa na: WordPress. Skórka: TheBuckmaker, tłumaczenie: Skórki Wordpress