Matematyka – zajęcia dodatkowe dla uczniów klas III gimnazjum.

W bieżącym roku szkolnym w miesiącach wrzesień – kwiecień systematycznie odbywały się w naszej szkole dodatkowe zajęcia z matematyki dla uczniów klas III gimnazjum.

Celem zajęć było powtórzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności przewidzianych w programie matematyki w gimnazjum. Z każdego działu matematyki uczniowie rozwiązywali przykładowe zadania egzaminacyjne oraz dokładnie analizowali zadania z egzaminów próbnych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Część uczniów przygotowywała się ponadto do konkursu matematycznego „Nie tylko dla orłów”, który składał się z pięciu etapów szkolnych oraz etapu VI i finału w Ozorkowie. W konkursie brało udział 16 uczniów a w finale 3 najlepszych.

Wszystkie działania podejmowane na zajęciach miały  1  cel nadrzędny – jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów matematyczno -  przyrodniczych.

W bieżącym roku szkolnym realizacja powyższych zajęć została zakończona (egzamin tuż, tuż…).

Wszystkich chętnych uczniów z klasy II gimnazjum zapraszam od września…………………… :)

Ewa Wiśniewska